Epoksi Coating Zemin Kaplama

Eposer Epoksi tarafından uygulanan, Epoksi Coating kaplama, kolay temizlenebilme özelliği olan ve kolay toz tutmayan bir zemin kaplamasıdır. Azda olsa mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanım özelliği bulunmaktadır.

Epoksi Coating kaplama, yeni beton zeminlerde veya az aşınmış, zedelenmiş beton zemin yüzeylerini parlak, yoğun ve pürüzsüz veya pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hızlı, dayanıklı bir şekilde oluşturulabilmektedir.

Zemin kaplaması yapıldıktan yaklaşık bir gün sonra, uygulamanın yapıldığı alan üzerinde yürünebilmektedir. Tam mekanik ve kimyasal dayanım için 7 gün beklenmelidir. Ağır yüke maruz bırakılmamalıdır.

Epoksi Coating Kaplama Kullanım Alanları: Epoksi Coating Kaplama, tüm endüstriyel döşemelerde, ilaç fabrikaları, kimyasal fabrikalar, hastaneler, elektrik fabrikaları, makine fabrikaları, gıda üretim tesisleri, kimyasal fabrikalar, tekstil fabrikaları, giyim atölyeleri, plastik üretim tesisleri, otomotiv sektörü ve tüm depolarda farklı renk tercihleri ile kullanılabilmektedir.

Epoksi Coating Zemin Kaplama Özellikleri

Ø İnce kalınlık sınıfına girer, yaya trafiğinin olduğu alanlara kullanılabilir.

Ø Yarı pürüzlü ( grenli-portakal kabuğu desenli ) yüzey, tam pürüzlü ( kum pürüzlü ) yüzey özelliklerinde uygulanabilir.

Ø Toz tutmaz, su geçirmez ve anti bakteriyel özelliği bulunmaktadır.

Ø Sürtünme, aşınmaya ve darbeye az oranda dayanıklı ve kolay temizlenebilme özelliği

Ø Hızlı ve kolay uygulanabilirken, bakım ve onarımı kolay bir uygulamadır.

Ø Ekonomik epoksi uygulama ürünlerindendir.

Ø Zemine yüksek yapışma sağlanması ve kalınlığı 0,2 mm – 1,0 mm arasında değişmektedir.

Epoksi Coating Zemin Kaplama
Sorunuz mu var? Bize Ulaşın